تیم ملی فوتبال برزیل ملقب به قناری کوچک و سلاطین سامبا در حال حاضر به عنوان پرافتخار ترین تیم ملی دنیا با 5 مرتبه قهرمانی جهان از قاره آمریکای جنوبی، به عنوان کشور فوتبال در جهان شناخته می شود.
تا قبل از آغاز هزاره دوم، مهمترین منابع گردش مالی این کشور، فوتبال محسوب می شد تا اینکه با رشد چشمگیر صنایع و اقتصاد در این کشور، فوتبال اقتصادی کمی کاهش یافت و منابع درآمدزایی بر روی تجارت های متعدد دیگری رشد کرد. اما یکبار دیگر، فوتبال می تواند میلیون ها دلار درآمد مستقیم و غیرمستقیم را تنها در طول چند ماه به این کشور دیدنی سرازیر نماید. برای پنجمین بار جام جهانی فوتبال در آمریکای جنوبی برگزار می شود و در این میان برزیل پنجمین کشوری است که برای دومین بار میزبان این رویداد یزرگ ورزشی می شود.
اولین بار در سال 1950 برزیل افتخار میزبانی این رقابت ها را داشت که البته بعد از اروگوئه در جایگاه دوم جهان قرار گرفت. اینبار برزیلی ها امیدوار و مصمم هستند تا با کمک  سرمربی خود فیلیپه اسکولاری در خانه خود، جام جهانی را تصاحب نمایند.

افتخارات
برزیل ۱۹ بار در جام جهانی حضور داشته که نخستین بار در سال ۱۹۳۰ بوده است، این تیم  5 بار در سالهای ۱۹۵۸, ۱۹۶۲, ۱۹۷۰، ۱۹۹۴ ، ۲۰۰۲  قهرمان، 2 بار نایب قهرمان، 2 بار سوم و یکبار چهارم شده است.
تیم ملی برزیل ۳۲ بار نیز در کوپا آمریکا حضور داشته و قهرمان سالهای قهرمان در دوره‌های ۱۹۱۹،۱۹۲۲، ۱۹۴۹، ۱۹۸۹،۱۹۹۷، ۱۹۹۹، ۲۰۰۴ ، ۲۰۰۷ بوده است .

 

نخستین بازی ملی
۲۰ سپتامبر ۱۹۱۴
برزیل 3-0 اسپانیا

بهترین پیروزی
۱۴اکتبر ۱۹۷۵
برزیل ۱۴ - ۰ نیکاراگوئه

بدترین شکست
۱۸ سپتامبر ۱۹۲۰
اروگوئه ۶ - ۰ برزیل

 درباره تیم ملی برزیل
نام تیم :
برزیل 
قاره :
آمریکای جنوبی  
تاریخ تاسیس :
1914  
تاریخ عضویت در فیفا :
1923  
رنکینگ جهانی :
رنکینگ قاره ای :
رئیس فدراسیو ن :
خوزه ماریا مارین (Jose Maria MARIN) 
سایت رسمی :
www.cbf.com.br  
مربی فعلی :
آدنور لئوناردو باکی مشهور به چیچی از برزیل (Adenor Leonardo Bacchi) tite  
رنگ پیراهن ورزشی :
زرد 
رنگ شورت ورزشی :
آبی  
رنگ جوراب ورزشی :
سفید 
تعداد کل بازیکنان :
13,197,733 
تعداد بازیکنان ثبت شده :
2,141,733 
تعداد بازیکنان ثبت نشده :
11,056,000 
تعداد باشگاه ها :
29,208 
توضیحات :