حقیقی: ایران در شرایط سخت خوب است

<div dir="rtl" justify;"="">حقیقی: ایران در شرایط سخت خوب است
ایران در طول سال های اخیر دروازه بانان خوبی داشته است، علیرضا حقیقی 26 ساله در بازی اول مقابل نیجریه قهرمان آفریقا نشان داد که او نیز درشمار دروازه بانان خوب قرار دارد. این بازی 0-0 به پایان رسید و ایران برای اولین بار جام جهانی را بدون آن که گلی دریافت کند شروع کرد. نشان داد که. ایران قهرمان سه دوره ی آسیا که جام جهانی قبل را از دست داد این بار در این جام در میان تیم های خوبی در یک گروه قرار گرفته است.
حقیقی بعد از این بازی گفت:
این چیزی است که من رویایش را داشتم. می خواستم پیراهن تیم ملی را بر تن کنم و موفق نیز شدم و همان طور که قبلا گفته ام حضور در جام جهانی یکی دیگر از خواسته هایم بوده است که شکر خدا به آن رسیده ام. افتخار می کنم که از دروازه ی کشورم دفاع کردم و اجازه ندادم توپی وارد آن شود که البته بدون کمک هم تیمی هایم میسر نمی شد.
دفاع ایران در برابر نیجریه آن قدر تحت تاثیر قرار گرفت که مهرداد پولادی بعد از توماس مولر آلمانی  (Thomas Muller) بهترین بازیکن در بازی های اول این جام شد.
حقیقی در ادامه افزود: این یک تلاش گروهی بود و من از این بابت خوشحال هستم. من هر کاری برای پیروزی انجام دادم.
عملکرد خوب حقیقی شاید جای تعجبی ندارد زیرا او تحت مربیگری احمد رضا عابدزاده تعلیم دیده است که دروازه بان استثنایی ایران در دهه ی 90 بود و ایران را در جام جهانی 1998 فرانسه همراهی کرد و هم چنین ناصر حجازی قبل از فوتش به او آموزش و مشاوره داده بود. حقیقی در این باره گفت:
همان طور که احمدرضا عابدزاده درباره ی جام جهانی به من مسایلی را آموزش داده بود، ناصرحجازی نیز درباره ی دروازه بانی راهنمایی های زیادی به من کرده بود.
از دیگر دروازه بانان این دوره در تیم ملی دانیال داوری و رحمان احمدی می باشند. حقیقی بر این باور است که عشق و علاقه به خانواده در عملکرد آن ها تاثیر گذار بوده است و گفت: حتی وقتی که در زمین هستیم دوستان خوب مان را به یاد می آوریم و آن ها را نیز سهیم می کنیم و مردم دوستی ما را چه در نیمه ی اول و دوم نیز دیدند و به خاطر هماهنگی موجود موفق عمل کردیم. می خواهم از مردم به خاطر انرژی مثبتی که به من دادند و تمام حمایت هایشان تشکر کنم.

نگران مسی نبودن

تمام توجه و تمرکز کیروش (Queiroz) به بازی با آرژانتینی می باشد که می خواهد برای سومین بار در خاک آمریکای جنوبی به قهرمانی برسد. حقیقی بیش از حد نگران نیست و گفت: آرژانتین بدون شک در حال حاضر یکی از سه تیم برتر جهان می باشد ولی ایران نیزهمیشه در شرایط سخت عالی است. تضمین می کنم که در بازی مقابل آرژانتین چیزهای خوبی به شما نشان خواهیم داد.
با وجود آن که مسی برنده ی 4 توپ طلا و باعث بی خوابی شبانه ی بسیاری از دروازه بانان می باشد ولی حقیقی که فصل پیش را به طور قرضی در لیگ پرتغال بازی کرده برای بازی امشب آماده می باشد و گفت: شخصا نگران این مسئله نیستم و من را آزار نمی دهد. مسی (Messi) یکی از بهترین بازیکنان جهان است ولی کشورم را نیز باور دارم.از بازی کردن در اروپا تجربه های زیادی کسب کرده ام که مرا در بازی با آرژانتین و دیگر بازی ها کمک می کند.
 • توسط مدیر سایت
 • شنبه 31 خرداد 1393
 • 1018
 • نیجریه , ایران , آرژانتین ,

اخبار مرتبط

 کمپ ایران در شهر گارول هاوس (Guarulhos) از ایالت سائوپائولو واقع شده است .
ایران با تیم های آرژانتین، نیجریه و بوسنی هم گروه شد
ایران برای ما یک تیم ناشناخته است اما با موفقیت مسابقات را پشت سر گذاشته پس بدون شک تیم خوبی است
ایران در مقابل مدعی عنوان قهرمانی به میدان خواهد رفت
بازی آلمان و پرتغال در برزیل، رکورد علی دایی و رکورد حضور رونالدو در تیم ملی

تصاویر خبری

 • یوآخیم لو: ما می توانیم تاریخ ساز شویم
 • ویلموتس: بلژیک باید از شانسش استفاده کند
 • ویدیوی جالبی از سرودهای حماسی 32 تیم حاضردر جام جهانی
 • والکه از ورزشگاه آرنا دا بایشادا برای آمادگی انجام تست بازدید کرد
 • واکنش وزیر ورزش به اظهارات کی‌روش
 • هم گروهان ایران در جام جهانی مشخص شدند
 • هرست انگلیسی گفت : جوانان می توانند در جام جهانی بدرخشند
 • اظهار نظر هاجسون درباره پیرلو